Info

Haapsalu maanteejooksu juhend

Jooks toimub 04.04.2020 stardi ja finišiga Haapsalu staadionil. 

Põhidistantsil pikkusega 10 km selgitatakse parimad eraldi meeste ja naiste arvestuses. Jooksu start Haapsalu staadionilt kell 12:00

Eraldi arvestuses selgitatakse põhidistantsil välja Läänemaa meistrid 10 km maanteejooksus. Selles arvestuses osalevad jooksjad, kes on seotud Läänemaaga (elavad, õpivad või töötavad Läänemaal või esindavad Läänemaal tegutsevat spordiklubi). 

Noored sünniaastaga alates 2003 (U18 ja nooremad) saavad võistelda 5 km pikkusel distantsil, mille start staadionilt kell 11:15. Parimad selgitatakse välja eraldi poiste ja tüdrukute arvestuses. 

Eelregistreerimine toimub jooksu kodulehel www.maanteejooks.ee kuni 31.03.2020. Registreerimisel tuleb märkida võistleja ees- ja perekonnanimi, sünniaeg ja kontaktaadress. Osalustasu eelregistreerimisel 10 eurot, võistluspäeval 15 eurot.
5 km distantsil (U18 ja nooremad) osalustasu nii eelregistreerimisel kui võistluspäeval 5 eurot. Osalustasu kanda Läänemaa Kergejõustikuklubi arvelduskontole EE651010022041366001. Võistleja loetakse registreerunuks peale osalustasu laekumist klubi arvelduskontole. Osalustasu sisaldab elektroonilist ajavõttu, jooke raja 6.km asuvas teeninduspunktis ja finišis, finišeerija medalit ja Haapsalu veekeskuse külastust ajavahemikus 12.30- 15.00. 

Võistlusnumbrite väljastamine toimub 4. aprillil Haapsalu staadioni väravate juures asuvas võistluskeskuses alates 10:00 ja lõpeb 15 min enne starti. Samas toimub ka registreerimine neile kes pole seda teinud eelregistreerimisel. Võistlusnumber on personaalne ja peab olema nähtav kogu võistluse vältel. 

Jooksust osavõtt toimub võistleja omal (alaealistel lapsevanema või hooldaja) vastutusel. Võistlustrass on liiklusele avatud ja iga võistleja on ohutuse huvides kohustatud järgima liiklusseadust ja liikluskorraldajate märguandeid. 

Finiš suletakse 2 tundi peale põhijooksu starti, so kell 14:00 

Autasustamine toimub kell 14:00 Haapsalu staadionil. Autasustatakse iga võistlusklassi kolme parimat ja lisaks loositakse välja auhindu kõigi osalejate vahel. Kolme parimat meest ja naist Läänemaa meistrivõistluste arvestuses autasustatakse medali ja diplomiga. 

Osalemisest loobumisel või võistluse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (Force Majeure) osalustasu ei tagastata. 

Rada

10 km põhijooksu start antakse Haapsalu staadionilt, kus läbitakse kaks ringi ja seejärel väljutakse staadioni peaväravast.  Edasi kulgeb jooks mööda Mulla ja Raudtee tänavat, enne kaugliini bussipeatust pööratakse vasakule ja läbi bussiparkla ning üle raudtee joostes jõutakse kergliiklusteele, mida mööda joostakse kuni vasakpöördeni Valgeväljale viivale maanteele. Raja ainuke joogipunkt asub jooksu 6. km, vahetult enne tagasi linna suunduvale Lihula maanteele jõudmist. Mööda Lihula mnt. suundutakse tagasi linna ja üle raudteeviadukti (9. km) joostes jõutakse tagasi staadionile, kus läbitakse viimased 250 m finišisse.

5 km noortejooksu start antakse samuti Haapsalu staadionilt, kus läbitakse poolteist staadioniringi ja seejärel väljutakse staadioni peaväravast.  Edasi kulgeb jooks mööda Mulla ja Raudtee tänavat, enne kaugliini bussipeatust pööratakse vasakule ja läbi bussiparkla ning üle raudtee joostes jõutakse kergliiklusteele, mida mööda joostakse kuni vasakpöördeni Männiku teele.  Edasi kulgeb jooks mööda Männiku teed kuni ristumiseni Lihula maanteega, kus pöördega vasakule suundutakse tagasi linna. Peale raudteeviadukti ületamist jääb finišini veel 800 meetrit, millest viimased 250 m läbitakse juba staadioniringil.

Korraldaja:
MTÜ Läänemaa Kergejõustikuklubi
laanemaakjk@gmail.com
Lihula mnt 10, Haapsalu